Zabudujte LED reflektor do obytnej miestnosti s citom

Výroba LED svietidiel sa neustále vyvíja a tieto technológie nám ponúkajú dnes už takmer neobmedzené možnosti využitia. Dôležitá je aj úspora elektrickej energie, ktorá je v porovnaní s halogénovými a volfrámovými žiarovkami až neuveriteľná. Jedným z typov svetelných zdrojov LED diód je aj reflektor, známy ako bodové svietidlo s päticou GU 10.

LED reflektor

Stropné podhľady – rekonštruujete alebo prestavujete podkrovie či starú pôdu a bude tu k dispozícii obklad zo sadrokartónu? Potom by ste mohli využiť túto stavebnú technológiu na to, aby ste do podhľadov zabudovali objímky pre LED reflektory 10 W. Systém bodového osvetlenia je veľmi žiadané a obľúbené riešenie osvetlenia vnútorných priestorov bytov i domov či rekreačných nehnuteľností, a to z toho dôvodu, že je možné nasmerovať svietidlá tam, kam potrebujete. Zároveň sa svetelné zdroje nachádzajú pri strope či na strope, tým pádom osvetľujú celý priestor pod sebou veľmi dôkladne. Niekedy postačí len pár svetiel a máte dostatočne osvetlenú celú miestnosť. Ušetríte za náklady na elektrickú energiu, a to jednak nižším počtom svietidiel, tak aj samotnou LED technológiou, ktorá je veľmi úsporná, obzvlášť potom v porovnaní s halogénovými žiarovkami.

LED žiarovka

Vstavby na mieru – vstavané skrine inštalované v priestoroch, kde je málo denného svetla, napríklad v predsieni, v hale, pod schodiskom alebo v garáži či v suterénnej dielni, budú vyžadovať inštaláciu umelého osvetlenia, ak tomu sa výborne hodí práve LED reflektor 10 W. Môžete reflektory zabudovať do vnútorných priestorov alebo zvonku na hornú lištu, záleží na miestnych podmienkach, vašom vkuse a technických možnostiach. Každopádne je toto osvetlenie opäť veľmi ekonomické a šikovné, pretože neutrácate zbytočné peniaze za plytvanie elektrickou energiou, a máte navyše k dispozícii zdroj svetla s dlhou životnosťou aj mnoho rokov. Nemusíte potom často meniť chybné kusy reflektorov za nové.