Moj kamarát

Mám kamaráta veľmi dobrého, poslednú dobu mám podozrenie, že má začínajúcu schizofréniu. Je rok po rozchode z ktorého majú štvorročnú dcéru, ktorú majú v striedavej starostlivosti. Matku dieťaťa poznám hlavne z rozprávania ( nie práve pekného), cez ich dcéru mu veľa ubližuje, ide ju hlavne o peniaze, keď ju má mať v starostlivosti ona dá ju k rodičom xxx km aby mohla byť celý víkend na párty. To nie je až také podstatné … chápem, že to muža človeka veľa naštvať takéto správanie a verte, že je to špička ľadovca. Každopádne späť ku kamarátovi, poznáme sa mnoho rokov, je rok po rozchode z veľmi toxického vzťahu.

par

Nikomu by neublížil, teda aspoň jedna jeho časť. Jednou sa mi zveril, ako je na ex naštvaný, nebrala som to vážne pretože viem že bol len naštvaný a človek povie v zlosti mnoho vecí. Má celkom dosť problém s nadviazaním nového vzťahu, je veľmi pekný chlapec a každá druhá sa za ním otočí… každý jeho vzťah po rozchode zanikol do pár dní. Nie je to človek ktorému by išlo iba o sex… je veľmi citovo založený (teda jedna jeho časť).

par

Dokonca sme sa do seba zamilovali, bolo to veľmi krásne ale ako všetky vzťahy krátke. Problém je v tom, že sa zamiluje ao dva dni neskôr povie, že nič necíti. Bolo to tak snáď už 4x… tiež sa deje to že si úplne normálne píšeme ale potom z ničoho nič mi ani neodpovie niekoľko dní. Často sa stáva to zo má veselú náladu a potom z ničoho nič spadne do depky… chcem mu pomôcť mám ho rada, ale neviem ako to urobiť. Jedna jeho časť je hodná, lásky plná a chce milovať, tá druhá je bezcitná, depresívna a prázdna…. Vôbec neviem, čo si o tom mám myslieť a či sa vrhnúť do vzťahu s ním alebo nie. Jeho správanie mi občas príde zvláštne, ale inak je to naozaj hrozne hodný a milý človek, čo mi vždy pomohol, keď som to najviac potrebovala. Bol vždy taká moja vŕba dá sa povedať. A ja zase jeho samozrejme.