Matcha, kúsok zdravia

Siahnite radšej po niečom, čo má blahodárné účinky na vaše zdravie a nezruinuje vašu peňaženku. A navyše môže aj dobre chutiť. Reč je o matcha čaji. Matcha čaj sú zelené lístky silne koncentrovaného zeleného čaju, ktorý sa pestuje v ďalekom Japonsku. Zelený čaj matcha má priaznivé účinky na našu imunitu. A to nie je všetko. Obľúbený je aj pre účinok na naše trávenie. Matcha podporuje tráviaci systém a urýchľuje metabolizmus. Preto je obľúbená aj pri úprave hmotnosti. Matcha je dostupná v podobe zeleného prášku, ktorý je pripravovaný zo silne koncentrovaných lístkov matchy. Tieto listy sú plné antioxidantov, vitamínov a živín, ktoré sú prospešné pre naše telo. Zelený čaj je sám o sebe zdravý nápoj a matcha s ešte väčšou koncentráciou je radená medzi doplnok zdravej výživy.

matcha

Ako pripraviť matchu?

Matcha je dostupná vo forme matcha prášku, ktorý môžete pripraviť na rôzne spôsoby. Najčastejšie prášok len zalejeme prevarenou vodou, z čoho nám vznikne klasický matcha čaj. Je silnej chuti, preto si ho niekto rád ochutí napríklad javorovým sirupom. Poslednú dobu je veľkým hitom matcha latte. Už aj viaceré kaviarne majú vo svojej ponuke kvalitné matcha latte aj vo vegánskom prevedení. Matcha latte si ale jednoducho pripravíte aj doma.

matcha

A to zaliatím matcha prášku mliekom. Či už studeným alebo horúcim. Postup je jednoduchý. V šejkri napeníte mlieko a zalejete matchu. Taktiež je vhodné latte ochutiť javorovým sirupom. Získate lahodný nápoj a navyše aj zdravý. V tom je matcha taká obľúbená. Vychutnáte si šálku lahodného nápoja a pritom robíte veľa pre svoje zdravie. Kvalitný matcha prášok, z ktorého si doma môžete pripraviť matcha čaj alebo latte nájdete na totalvital.sk. Navštívte internetový eshop so zdravou výživou a doplnkami totalvital.sk ešte dnes a urobte niečo pre svoje zdravie aj vy.