Doprajte si paradajky častejšie aj tepelne upravené

Paradajkové jabĺčka patria medzi najobľúbenejšie druhy zeleniny na svete, a tiež medzi najzdravšie. Môžete ich konzumovať ako čerstvá aj tepelne upravená, tepelná úprava dokonca zlepšuje využitie lykopénu a spoločne s tukom potom aj provitamínu A. Paradajky môžete spracovať do podoby rajskej polievky alebo omáčky a oba druhy pokrmov si môžete uvariť doma podľa mnohých druhov receptov, zverejnených na Internete.

rozrezané paradajky

Napadlo vás niekedy premýšľať nad tým, ako sa vlastne paradajky, spracované do tekutej či kašovitej podoby, dostanú do obchodov? A aké sú na to potrebné pomôcky a prepravné nádoby? Logistika je sama o sebe pomerne náročná pri akomkoľvek druhu tovaru, avšak ak sú v hre potraviny a poľnohospodárske komodity, je to oveľa zložitejšie, pretože sa musí postupovať rýchlo, a zaistiť čerstvosť produktov, alebo čo najrýchlejšiu úpravu tepelnou alebo procesom zmrazenia.

čerstvé paradajky

Pri veľkých objemoch zeleniny, v tomto prípade paradajok, bude potrebné tiež zaistiť vhodné veľkokapacitné nádoby, a tými sa môžu stať preverené a dobre recenzované IBC kontajnery. IBC kontajner je plastový box, zhotovený z tvrdeného plastu, s obrovskou nosnosťou až päť ton. Kontajnery je možné na seba skladať až do výšky piatich poschodí a vzhľadom na to, že sa jedná o tvar kvádra, nie o valcový sud, boxy môžu úplne bezozbytku vyplniť skladový a prepravný priestor.

Kontajnery sú skladacie, to je ďalšie významné plus, pretože ak ich práve nepotrebujete a nemajú využitie, jednoducho ich zložíte do plochej dosky av sklade zaberú len malý zlomok miesta. Skladací mechanizmus nemá negatívny vplyv na nosnosť boxov, jedná sa o patentovaný systém, ktorý zaručuje bezpečnú prepravu na miesto určenia prakticky za každých okolností, bez ohľadu na poveternostné podmienky. A čo sa týka samotného nákladu, jeho kvalita je zaistená vymeniteľnou plastovou fóliou, ktorá sa pre každú várku ovocia alebo zeleniny mení za novú a čistú.