Starostlivosť o škrečka

Ak hľadáte nejaké nenáročné zvieratko na doma, určite vhodnou voľbou je zakúpenie si škrečka džungarského. Škrečok džungarský je veľmi malého vzrastu, ktorý sa podobá na malú myšku. Škrečok džungarský, nazývaný aj džungar, je vynikajúcim zvieratkom pre deti, hlavne keď sa dožadujú toho, aby ste im nejaké domáce zvieratko naozaj kúpili. Ich úsmevy na tváričke vás presvedčia, že práve škrečok džungarský je tou správnou voľbou. Ako sa budete musieť o škrečka džungarského starať? Čo od vás bude vyžadovať? Ako každé domáce zvieratko, aj škrečok džungarský potrebuje určitú starostlivosť. Nestačí ho len šupnúť do terária a nechať na pospas osudu.

škrečok

Škrečok potrebuje dostávať pravidelnú potravu a to aj vo forme kapustových listov alebo šalátových listov. Samozrejme si viete zakúpiť aj priamo v obchode krmivo pre škrečka, no škrečok potrebuje výdatnejšiu potravu. Škrečok potrebuje aj dostatok vody a pitného režimu. O to sa musíte tiež postarať. Škrečok džungarský potrebuje mať ako podstieľku piliny. Piliny slúžia na to, aby sa mohol aj hrať. Pilinami mu vytvoríte priestor na podhrabávanie a chodenie po mäkkom. Do terária je vhodné umiestniť aj nejaké preliezky alebo hračky, s ktorými sa váš škrečok bude hrávať.

kolotoč pre škrečka

Vynikajúcou a lacnou je rolka z toaletného papiera. Uvidíte, ako cez ňu bude preliezať. Ďalšou vhodnou hračkou pre škrečka džungarského je kolotoč na hranie. Škrečkovia sa ľúbia točiť v kolese, čím si aj precvičujú svoju kondíciu. Doprajte mu aspoň jeden kolotoč vo svojom teráriu. V obchode nájdete aj rôzne domčeky pre škrečkov. Viete mu vytvoriť nádherné bývanie v teráriu prostredníctvom rôznych doplnkov. Škrečok džungerský potrebuje niekedy, aby ste sa mu aj venovali. Nie je na škodu, keď mu z nejakej väčšej krabice urobíte doslova ihrisko s rôznymi prekážkami alebo hračkami.