Ručné práce

Uvažujete nad tým, ako si vyplníte svoj voľný čas? Radi by ste niečo vytvorili, len neviete ako začať? Možno vás nabudím mojimi nápadmi. Ak máte radi ručné práce, určite medzi ne patrí štrikovanie, háčkovanie, pletenie, organizovanie domácnosti alebo aj upratovanie, či dokonca výroba náramkov z korálikov alebo z bavlniek. Doma isto nájdete ponožku, ktorá má dierku. Neváhajte, chyťte ihlu a niť a zašite ju. Nemusíte ju hneď vyhadzovať do smetného koša. Nájde sa u vás veľa oblečenia, ktoré nemajú v skrini ani hlavu ani pätu? Zaobstarajte si rýchlo lacné úložné boxy, poukladajte ich, poroztrieďujte ich a vložte do vašej šatníkovej skrini.

domáce práce

Hneď budete mať lepší pocit z upratanej skrini. Už naše babičky nás učili ako sa háčkuje či štrikuje. Dedí sa to z generácie na generáciu. Čo tak mať radosť z vášho uštrikovaného nového šálu na zimu? Ak ste odvážnejšia, vyskúšajte uštrikovať sveter. Na internete nájdete množstvo návodov a nápadov, podľa ktorých sa rýchlo naučíte rôzne techniky štrikovania alebo háčkovania. Ja vám predstavím, čo ma ako malé dievča veľmi tešilo. Už na základnej škole sme s kamarátkami splietali a vyrábali náramky priateľstva. Boli to náramky vyrobené ručne z malých korálikov alebo z bavlniek. Vyrábali a tvorili sme počas nášho voľného času, keď sme mali urobené domáce úlohy.

šitie

Neskôr sme sa veľmi tešili, keď na základnej škole bola záhradná párty, kde sme svoje výrobky mohli predávať. Školské lavice sme porozkladali na školský dvor a na ne sme si poukladali svoje náramky. Mali sme veľkú radosť, keď si niekto od nás kúpil aspoň jediný náramok. Náramky priateľstva sme si vymieňali aj v škole. Ak sme mali najlepšiu kamarátku, darovali sme jej náramok priateľstva. Znamenalo to pre nás veľmi veľa. Ručné práce nie sú vhodné len pre ženy. S čoraz väčšou obľubou ich zvyknú vykonávať aj muži. Čo mu by ste asi neverili. Ak aj nie ste priamo na ručné práce, určite vás fascinuje, keď si doma vynovíte starý nábytok. Napríklad starý stolík stačí prebrúsiť, natrieť farbou na drevo a nalakovať. Počkáte, kým vyschne a hurá máte hotovo. Z každej práce, ktorú vykonávame ako hobby, by sme mali na konci cítiť potešenie. Len tak to má zmysel.