Nerezová klasika

Nerezové zábradlie sa stalo bežným doplnkom komerčných priestorov. Využíva sa v rôznych častiach nehnuteľností. Dnes si našlo obľubu aj v bežných domácnostiac.

Aké je nerezové zábradlie?

Nerezové zábradlie sa vyznačuje svojou silou a pevnosťou. Nerez neoxiduje a teda nenájdeme na ňom hrdzu. Je ľahko udržiavateľný, pretože nepotrebuje žiadne pravidelné nátery ani špeciálne ošetrenia. Má vysokú mieru udržiavania hygieny. Na jeho hladkom povrchu sa nečistoty takmer nezadržiavajú a k čisteniu postačí navlhčená utierka. Jeho vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu je legendárna. Práve preto je žiadaným materiálom nielen v stavebníctve ale aj v strojárstve, gastro – sektore, farmácii či rôznych iných odvetviach.

nerezové zábradlie v komerčných budovách

Kde nerez nájdeme

Nerezové zábradlia lmmont.sk a konštrukcie nájdeme hlavne v priestoroch schodísk. A to nielen ako klasické zábradlie ale aj ako kombináciu rôznych materiálov. Tieto kombinácie vytvárajú krásny dizajnérsky efekt. Hlavne pri kombinácii so sklom či drevom je schodisko neprehliadnuteľné a s povinnej výbavy sa stáva dizajnérska pastva pre oči. Vhodné umiestnenie je aj ako zábradlie k francúzskym oknám. Neruší celkový koncept ale poskytuje dostatočnú mieru bezpečnosti.

nerezové zábradlie v interiéri aj v exteriéri

Nerez v exteriéry

Nerez sa však nenechá zatieniť ani v prípade osadenia v exteriéry. Svojou odolnosťou voči poveternostným podmienkam je legendárny. Rovnako ako sa dokáže prispôsobiť rôznym typom zariadenia. Je využívaný nielen ako zábradlie na vonkajšie schody ale aj ako zábradlie na letné terasy a balkónové posedenia. Rovnako v kombinácií s látkou či sklom alebo plastom je zaujímavým nielen dizajnovým dotvorením priestoru ale aj podtrhnutím jeho pozitívnych vlastností. Napríklad viditeľnosťou okolia z terasy, kde by plné zábradlie prekážalo vo výhľade. Nerezové zábradlia majú teda veľa benefitov, ktoré by sme nemali prehliadať. Využime jeho potenciál naplno a užívajme si chvíle v krásnom prostredí, ktoré je zároveň aj bezpečné. Inšpirujte sa u odborníkov na nerezové zábradlia z LM Mont a navštívte stránky lmmont.sk