Necíť stres, medituj !

Zažívame ho denne – v práci, v škole, doma, pri dôležitých rozhodnutiach, ale aj pri tých menej významných. Stres je pevnou súčasťou našich životov, v niečom môže motivovať a aktivizovať, no v prehnanej miere paralyzuje. Existuje účinný liek? Najčastejšie sa uvádzajú spôsoby ako fyzické cvičenie, oddych, spánok, prechádzky, relax s knihou či pri hudbe, rozhovor s blízkym človekom, ale aj meditácia. Jej výhodou je skutočne obsiahnutie nielen fyzickej, ale aj psychickej a duchovnej aktivity a týmto spôsobom pokus o rovnováhu celého organizmu. Môže nám tak prinavrátiť nielen pokoj, ale aj šťastie, pretože jej hlavným zámerom je odstrániť stres, čo sa javí ako krátkodobé riešenie.

meditácia

Našťastie v prípade meditácie ide o komplexnejší proces s dlhotrvajúcimi pozitívnymi účinkami. Pri meditácii sa usilujeme koncentrovať na jeden bod, pretože problémom dnešného človeka je často multitasking, snaha zvládnuť veľa vecí naraz, organizovať, myslieť na všetko a vyhovieť každému. Nie je to možné a navyše, je to nezdravé a neúčinné. Sústredenie je dobrým prostriedkom na odpútanie sa od stresu, no na to, aby sme sa posunuli v duchovnom rozvoji ďalej je nevyhnutné spraviť viac. Materiálne nám nedokáže naplniť pocit šťastia, pretože to sa dá nájsť len v duchovných hodnotách. Aké je riešenie? Meditácia proti stresu! Meditácia je spôsob naplnenia Absolútnej Pravdy, a to prostredníctvom umenia Mantry.

joga

Sústredením sa na ne môžeme dosiahnuť nielen prchavé, ale skutočné šťastie v duchovnom svete. Sebauvedomenie z duchovnej podstaty života pomáha k odstráneniu existenčného strachu, ktorý zastupuje práve smrť. Tá nemusí byť konečná, čo sa týka duchovného sveta, zomiera len naše fyzické telo, telesná schránka. Vždy môžeme byť v spojení s vyšším princípom, Najvyšším Ochrancom, ako prísľubom našej budúcnosti. Meditácia zásadne mení životy k lepšiemu, takže smelo do toho, návod nájdete aj na našej stránke.