Kvalitní led panely

Pri zariaďovaní novostavby, holobytu či rekonštrukcií obytných priestorov dnes mnohí vyhľadávajú moderné elegantné a pritom estetické riešenie osvetlenia. V článku ako inšpiráciu použijeme produkty spoločnosti LEDprodukt s.r.o. Jednou z mnohých výhod LED panelov je ľahká inštalácia nevyžadujúca významnejšie úpravy osvetľovaných priestorov. Možno ich kotviť do sadrokartónových podhľadov či kazetových stropov pomocou dvoch bočných klipov. Postačuje zníženie stropu o 10 cm.

panel Štvorec

Panely sú napájané zdrojom so vstupným napätím 230V, čo znamená že ho možno priamo zapojiť do elektrickej siete bez potreby ďalších úpravy či komponentov. Trh ponúka panely v tvare kruhu alebo výraznejšie konturovaný tvar štvorca v rozmanitých veľkostiach a rozmeroch, s rôznymi výkonmi ktoré adekvátne nahrádzajú 40W, 90W alebo až 120W žiarovky, čo umožňuje ich využitie ako hlavný aj vedľajší zdroj osvetlenia.

LED panely krásne nenápadne zapadajú do priestoru a tým umožňujú elegantné kombinovanie aj s inými typmi osvetlenia. Ponúkajú taktiež možnosť výberu „teploty“ bielej farby od studenej ostrej bielej cez neutrálnu až k teplej zútulňujúcej bielej farbe. Neodmysliteľná je aj možnosť stmievateľnosti panelov. V prípade, že si priplatíte vyrábajú sa aj modely s funkciou Dual White +RGB. Tento systém poskytuje plynulý prechod medzi jednotlivými teplotami bielej pomocou diaľkového ovládača a širokú paletu farebných odtieňov a nastavenia jej intenzity a aj jej sýtosti, s možnosťou funkcie farebných dynamických prechodov s upraviteľnou rýchlosťou.

panel kruh

Neodmysliteľnou výhodou LED panelov je taktiež úspora elektrickej energie. Záverom možno len konštatovať, že LED panely ponúkajú veľmi estetickú, jednoduchú, mnohorakú a všestrannú alternatívu klasického osvetlenia obytných ale aj kancelárskych či komerčných priestorov.