5 vecí, ktoré si nezabudnite zabaliť na výlet alebo dovolenku

Skôr, ako sa niekam vyberiete, dobre si skontrolujte či máte všetko, čo by ste si nemali zabúdnúť vziať so sebou. Nech sa vyberáte na výlet alebo dovolenku, majte na pamäti, že bez niekoľkých základných vecí, ktoré si musíte vziať so sebou, to jednoducho nepôjde. Medzi najdôležitejšie veci, ktoré nesmiete na výlet alebo dovolenku zabudnúť zabaliť patria viaceré veci, my si ich teraz postupne pripomenieme.

 1. Peniaze a doklady

  Doklady ako cestovný pas, občiansky preukaz, európsky zdravotný preukaz, peniaze a platobnú kartu. To všetko v peňaženke alebo vo vrecku, vždy po ruke v prípade potreby alebo aby ste si na nich dali pri cestovaní pozor.

 2. Mobilný telefón

  Rovnako budete potrebovať telefón ktorým, sa dovoláte rodine, známa, ale aj v prípade núdze alebo pre pomoc. Do telefónu si uložte všetky potrebné čísla. Ak cestujete do zahraničia, tak si dopredu zistite a uložte všetky potrebné čísla v danej krajine. Ak ho ešte nemáte, odporúčame zvážiť kúpu smartfónu. Okrem funkcií klasického telefónu vám poskytné aj funkcie navigácie, fotoaparátu a ďalších funkcií, ktoré určite na výlete alebo dovolenke oceníte. Tipy a rady ako vybrať mobilný telefón nájdete na stránkach NakupnaPoradna.sk, kde sa dočítate aj o ďalších zaujímavých funkciách mobilných telefónov.

 3. Pevný kufor

  Plátenné kufre často nevydržia zaobchádzanie s batožinou na letiskách, ani vrtochy počasia. Pevný kufor z pružného materiálu vydrží takmer všetko a hoci je drahší, určite ho oceníte. Batožinu nezabudnite označiť štítkom s menom, adresou, telefónom, trasou letu, dátumom. Stratu alebo poškodenie batožiny môžete reklamovať priamo na letisku.

 4. Základné lieky

  Zabaľte si aj všetky potrebné lieky, najmä ak ich užívate dlhodobo. Pre každý prípad si zabaľte lieky na bolesť ako ibuprofén alebo paracetamol, tie znížia aj horúčku. Balíček základných liekov si môžete objednať aj online, kde vďaka zľavovým kupónom z KuponyZdarma.sk ešte aj ušetríte. Obľúbený je platný zľavový kód Pilulka.sk, čo je internetová lekáreň s rýchlym doručením už do 2 hodín vrámci Bratislavy, ale k dispozícii sú aj pre stovky ďalších zliav do známych obchodov. Nezabudnite na lieky proti hnačke a pre prípad tráviacích ťažkostí.

 5. Potrebné nevyhnutnosti

  Zabaľte si aj veci, ktoré na dovolenke nekúpite a sú pre vás potrebné a nutné. Nezabudnite napríklad na kontaktné šošovky alebo klasické dioptrické okuliare. Ak radi čítate, na dovolenku si pribaľte aj zaujímavú knihu vo svojom rodnom jazyku. Alkoholické nápoje si neberte, najmä pri hraničných kontrolách alebo na letisku vám ich nemusia dovoliť prevážať so sebou. Všetko ostatné si na dlhšom výlete alebo dovolenke takmer určite bezproblémov kúpite.